Pracovní a životní zkušenosti

Nikdy jsem nechtěla psát o sobě, ale spíš o lidech, kteří mě provázeli, formovali, o svých hrdinech, kteří mi ukazují cestu a směr. Nicméně velmi ráda bych se Vám představila.

Své dětství jsem strávila na Slovensku. Jsem "Husákovo dítě", které si pamatuje komunismus, když rodiče tajně poslouchali Svobodnou Evropu a kdy bylo běžné před obchodem čekat ve frontách na máslo a mléko v 6 hodin ráno. O některých věcech se svými čtyřmi sourozenci jsme mluvili potichu.

Po maturitě jsem se rozhodla pro obor Vědecká výživa lidí (diplom), protože mě zajímalo hlavně to, co nenajdeme na obalech. Druhým podnětem ke studiu byla zkušenost s bulimií, která mě dovedla k mnohým otázkam v rámci výživy a psychologie. Proto jsem se ve III. ročníku studia na univerzitě rozhodla o rozšíření vědomostí v oblasti pedagogiky a psychologie (vysvědčení).

Tématem diplomové práce byl výzkum v oblasti Výživa dítěte do jednoho roku a spolupráce s pediatry. Praxe v poradenství a samotný výzkum mě přesvědčil, že je mnoho otázek nezodpovězených.

Ve svých 22 letech jsem dokončila obě univerzity, ale nestihla jsem si zazpívat ani píseň „Promovaní inženýři“, 48 hodin po státnici jsem stála na letišti ve Vídni a odlétala do Ameriky.

 Eva Kocurková

Žila jsem v ráji Mickeymouse v Orlandu téměř 3 roky. Moje práce nebyla tak veselá jako zábavní parky Floridy, pracovala jsem ve společnosti Threshold pro autistické děti a dospělé.

Eva Kocurková

Po návratu jsem pracovala pro Sdružení linka bezpečí pro děti týrané a zneužívané v psychiatrické léčebni v Bohnicích. Moje těhotenství přerušilo kariéru manažerky pro PR, speciální projekty a Fundraising a „nastartovalo“ vztah k umění díky internetové aukci, kterou jsem organizovala v paláci Žofín.

V Irsku v roce 2006 se mi narodila holčička Clare a průběh porodu a odběr pupečníkové krve se dostal do nejčtenějších novin The Sunday Times.

Eva Kocurková

Po 6měsíční rodičovské dovolené jsem pracovala ve zdravotnickém zařízení Havenwood pro lidi postižené Alzheimerem a rakovinou. Doprovázení lidí na "druhý břeh" není vždy jednoduché a právě táto zkušenost mě naučila žít.

Hlavní motivací pro změnu práce byla moje dcera Clare, a proto jsem také vyzkoušela práci učitelky v Jicksaw. Školský systém se radikálně odlišoval od mých představ, tak po 3 letech v Irsku jsme se přestěhovali do České republiky.

Pracovala jsem pro společnost Wall Street Institute a moji práci přerušilo druhé těhotenství. Den po mém datumu narození dne 10.6.2010 se mi narodila moje druhá dcera Sofie Grace. V rámci „volného“ času jsem jako dobrovolnice přednášela výživu pro rodinná centra v Praze.

Založení této webové stránky je pro mě motivací k tomu, abych sloužila a naslouchala druhým a přednesla poznatky ze světa výživy, přírodní léčby i psychologické pomoci při zdravotních potížích i k Vám.

Životopis (PDF, 65 kB)

Pracovní nabídka

Nabízím spolupráci na projektu potravinové intolerance pro ČR a SR ve spolupráci s laboratořemi a s imunology. Cílem je prevence vůči nemocem, které můžou být příčinou těžko identifikovatelných potíží.

celá pracovní nabídka


[ ^ nahoru ^ ]