Intolerance na vejce

Alergie nebo intolerance na bílkovinu v slepičím vejci patří hlavně v dětském věku k nejčastějším a může být velice prudká.

Alergeny se nacházejí hlavně ve vaječném bílku, a proto je důležité dávat velký pozor na bílkoviny v potravinách. Je nutné upřednostňovat rostlinné bílkoviny.

Vaše dotazy na intoleranci na vejce

Ve kterých potravinách je nejčastěji „skrytý“ vaječný alergen?

Potraviny jako majonézy, bramborové krokety, omelety, palačinky, lívance, zmrzlina, omáčky, dorty, sušenky, zahuštěné polévky, strouhané sýry, těstoviny, tvrdé bonbóny a tablety s lysozymem. Lysozym se používá hodně často při konzervaci do kůrky sýrů, ale taky do strouhaných sýrů.

Co mám jíst, když nemůžu jíst vejce?

Důležité si je uvědomit, co je úkol vejce. Plní úkol pojidla při vaření, ale to samé může dělat škrob, rýže, mouka… Při pečení můžeme nahradit vejce sodou nebo semeny svatojánského chleba. Do mletého masa můžeme dát ovesné vločky či strouhané syrové brambory. Na pečení lze koupit různé náhražky vajec v prášku.

Pracovní nabídka

Nabízím spolupráci na projektu potravinové intolerance pro ČR a SR ve spolupráci s laboratořemi a s imunology. Cílem je prevence vůči nemocem, které můžou být příčinou těžko identifikovatelných potíží.

celá pracovní nabídka

Dárkový poukaz

Dárkový poukazDarujte svým blízkým poukaz na vstupní konzultaci v oboru KLINICKÁ VÝŽIVA.
Dárkové poukazy zahrnují slevy.
 

Bio a bezlepkové produkty

Bio a bezlepkové produktyFirma Doves Farm je proslulá svou specializací na bio a bezlepkové výrobky, které jsou považovány za produkty nejvyšší kvality.


[ ^ nahoru ^ ]